Общински съвет – Благоевград даде съгласие за провеждане на публичен търг с тайно наддаване за отдаване под наем на две свободни помещения на партерния етаж в сградата на кметството в село Падеш – публична общинска собственост. Те ще бъдат приспособени за лекарски кабинет и манипулационна.
Предложението, внесено от кмета Методи Байкушев, е свързано с необходимостта от осигуряване на място за медицинска дейност в населеното място.
До момента лекарският кабинет беше разположен в близост до Дом за пълнолетни лица с деменция „Св. Мина“, където се изграждат три нови сгради за нуждите на ползвателите на услугата, съобразени със съвременните изисквания и социални стандарти за предоставяне на грижи.
Процедурата за отдаване под наем чрез публичен търг с тайно наддаване стартира след постъпило искане за разкриване на лекарски кабинет и манипулационна.
Докладът по случая е подкрепен от кмета на село Падеш.
Пресцентър на Община Благоевград
