Започна изпълнението на пореден важен инфраструктурен проект в Сандански – подмяната на ВиК мрежата по ул. „Първи май“. Дейностите са част от дългосрочната политика на общината за модернизиране на подземната инфраструктура и подобряване на градската среда.
След години на експлоатация старата водопроводна мрежа ще бъде изцяло обновена с нова система, която ще осигури по-надеждно водоснабдяване, ще намали честите аварии и ще подобри качеството на услугата за живеещите в района.
От общината подчертават, че проектът е важна стъпка към изграждането на по-сигурна, устойчива и модерна инфраструктура, отговаряща на нуждите на гражданите.
Във връзка със строително-монтажните дейности е въведена временна организация на движението. Ул. „Първи май“ е затворена в участъка между ул. „Тодор Каблешков“ и ул. „Трети март“, а ул. „Любен Каравелов“ временно е с двупосочно движение.
Водачите на моторни превозни средства са призовани да се движат с повишено внимание, да спазват поставената пътна сигнализация и временната организация на движение до приключване на ремонтните дейности.
Реализацията на проекта е част от усилията за подобряване на условията за живот в Сандански и за изграждането на по-ефективна градска инфраструктура в дългосрочен план.
