Марек Дупница даде начало на подготовката си за новия сезон с първа тренировка и водосвет за здраве и успех. Футболистите и треньорският щаб се събраха на стадион „Бончук“, където официално стартира лятната подготовка на отбора.
Водосветът бе отслужен от архиерейския наместник на Дупнишка духовна околия отец Венцислав Ангелов, който пожела здраве, силен дух и успешен сезон на футболистите.
В клуба са амбицирани да надградят представянето си през новото първенство, като сериозен акцент ще бъде поставен върху младите състезатели и развитието на футболистите от школата.
Сред новите попълнения в Марек Дупница са защитникът Емил Виячки и нападателят Николай Ганчев, които отново ще носят екипа на родния клуб. Към състава се присъединява и Петър Кирев от втория тим на Лудогорец, а в отбора се завръща и нападателят Анжело Кючуков-младши.
С тима се разделиха Симеон Вешев, Борислав Вакадинов, Светослав Диков, Китан Василев и Илия Димитров.
През новия сезон Марек Дупница ще разчита сериозно и на млади момчета от собствената школа заради правилото за футболисти до 21 години.
Междувременно ремонтните дейности на стадион „Бончук“ и помощното игрище продължават. Работи се по обновяване на седалките, тревното покритие, както и по модернизацията на поливната и дренажната система. Очакванията са основният терен да бъде напълно готов за официални срещи до края на август.
В клуба вярват, че с добра подготовка, качествена селекция и подкрепата на феновете Марек Дупница ще продължи да радва публиката с борбен и атрактивен футбол през новия сезон.
