33-годишен мъж от Добринище бе задържан от полицейски служители на РУ-Банско, след като е установено, че управлява автомобил след употреба на наркотични вещества.
Проверката е извършена на улица „Васил Коларов“ в града, където около 20:00 часа униформените спрели за проверка лек автомобил „Фолксваген Голф“. При направения тест с техническо средство станало ясно, че водачът е седнал зад волана след употреба на наркотично вещество.
След установяването на нарушението полицаите предприели допълнителни действия по случая, като било проверено и жилището, обитавано от мъжа в Добринище. По време на проверката там са открити около 0,11 грама марихуана.
Мъжът е задържан със заповед до 24 часа. За случая е уведомена компетентната прокуратура, а работата по изясняването му продължава.
